Netradičný MDD v MŠ Klátova Nová Ves (1.6.2010)

| 21. 06. 2010 |

«Späť

Tohtoročný Medzinárodný deň deti sa rozhodli deti v MŠ v Klátovej Novej Vsi prežiť netradične. Na podnet Mgr. Evy Kernovej, ktorá pracuje ako letuška a spolupracuje dlhoročne s našim občianskym združením Život a zdravie, z lásky priniesli svoje obľúbené plyšové hračky ako dar pre deti v Bangladéši, jednej z najchudobnejších krajín sveta.

Hračiek sa nazbieralo viac ako 6 plných veľkých igelitových vriec. Časť z nich (cca 60 kg) už iniciátorka letecky prepravila, ostatne budú tiež v priebehu niekoľkých týždňov dopravene do Dháky, kde zakladá školu pre opustene deti.
Spolu s jej leteckou spoločnosťou Etihad, ktorá darovala 700 ks prikrývok, sa aj deti zo Slovenska podieľali na zmiernení nepredstaviteľnej chudoby svojich bangladéšskych kamarátov. Tieto deti budú mať po prvý raz v živote svoju hračku, ktorú si môžu privinúť k svojmu srdiečku.

V rámci výchovno - vzdelávacieho projektu „Filipovi kamaráti", ktorý v MŠ realizujú už 6. rok, deti dokázali, že v ich srdiečkach má miesto aj záujem o druhých bez rozdielu. Veď tak ich to naučil delfín Delfi pri objavovaní Krajiny zdravia.
Filip má radosť zo svojich malých i veľkých kamarátov a kamaratiek. Vyjadruje týmto veľkú vďaku všetkým tetám učiteľkám, mamám, ockom a všetkým, ktorí podporili deti v úsilí obšťastniť tých, ktorí môžu o dôstojnom živote, aký je u nás, len snívať.

„Možno nebudeme môcť robiť veľké veci - môžeme však robiť maličkosti s veľkou láskou." (Matka Tereza z Kalkaty)

You need to upgrade your Macromedia Flash Player! Get Macromedia Flash.