250 RECEPTOV PRE ZDRAVIE A PREVENCIU

Autori: GEORGE D.PAMPLONA-ROGER, MD & ESTER MALAXETXEBARRIA, MD
290 strán 17,5 x 25 cm, viazaná

Túto knihu pripravil tím uznávaných odborníkov v oblasti dietológie a výživy pod vedením Georga D. Pamplona-Rogera, MD, doktora internej medicíny a chirurgie v Granade, odborníka v oblasti zdravotnej výchovy, v spolupráci s Ester Malaxetxebarria, MD, špecialistkou v odbore tropickej medicíny a odborníčkou v oblasti zdravotnej výchovy.
Gastronómia dnes, rovnako ako spoločnosť, nadobúda čoraz viac internacionálny charakter. Z tohto dôvodu sú uvedené recepty pripravené z potravín a ingrediencií, ktoré sú známe a dostupné už takmer po celom svete. Použité potraviny nielenže pomáhajú v prevencii chorôb a zlepšujú zdravotný stav, ale dokonca môžu mnohé ochorenia aj vyliečiť.
Recepty sú zoradené podľa toho, ktorému orgánu alebo časti ľudského tela najviac prospievajú. Autori na základe poznania a skúseností uvádzajú pri každom recepte jeho podrobnú analýzu z hľadiska zloženia, výživovej a kalorickej hodnoty, ochranných a liečivých vlastností.
Kniha 250 RECEPTOV PRE ZDRAVIE A PREVENCIU ponúka atraktívne recepty, ktorých príprava je pomerne jednoduchá. Zaujímavosťou sú aj tzv. prechodné recepty, uľahčujúce prechod zo stravy založenej na živočíšnych produktoch k oveľa zdravšej a bohatšej rastlinnej strave.

Orientačná cena: 20.- €